Navigácia

 • Deň boja proti AIDS

  V piatok 1. decembra sme si pripomenuli Svetový deň boja proti AIDS pripnutím červenej stužky a vyjadrili tak podporu osobám postihnutým týmto ochorením (fotoalbum).

 • DOD a Kam do školy

  28. novembra sme otvorili dvere pre záujemcov o štúdium na našej škole. Počas DOD mali šancu nazrieť do odborných učební, porozprávať sa s učiteľmi či žiakmi, získať informácie z prvej ruky. Záujem bol naozaj veľký, čo nás veľmi teší (fotoalbum). Kto DOD nestihol, mohol nás stretnúť na akcii Kam na strednú, ktorá sa uskutočnila 30. novembra v športovej hale na Ostrove (fotoalbum). Opäť vás prišlo veľa, tešíme sa z vášho záujmu.

  Ak stále hľadáte informácie o prijímacom konaní, viac na https://szstn.edupage.org/text18/

 • Krabičky pre seniorov odovzdané

  Vianočná výzva Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok je ukončená, krabičky sú odovzdané. Veríme, že osamelých seniorov potešia a prinesú radosť, ktorá ku Vianociam patrí.

  Ďakujeme všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili a podporili krásnu myšlienku.

 • Máme bronz

  V okresnom kole stredných škôl vo volejbale - mix, ktoré sa uskutočnilo 27. novembra 2023, sa náš tím volejbalistov silnej konkurencie nezľakol a vybojoval si vynikajúce 3. miesto (fotoalbum).

  Blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy!

 • Predčasne narodené deti

  Deň predčasne narodených detí sme si 16. 11. 2023 pripomenuli akciou plnou zaujímavých prednášok (fotoalbum). 

  Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili aj do zbierky oblečenia pre malých bojovníkov z Neonatologickej kliniky v Trenčíne.

  (Foto: Zuzana Petrechová)

 • Okresné kolo SŠ v stolnom tenise

  9. novembra sme si nenechali ujsť okresné kolo stredných škôl v stojnom tenise dievčat a chlapcov. Naše dievčatá (Michaela Chudová, Natália Trnová, Terézia Kozumplíková, Lea Dančová) i napriek silnej konkurencii získali krásne 5. miesto. Chlapci (Damián Adamec, Matej Robota, Lukáš Boleček, Tobias Ján Kandráč) si vybojovali pekné 6. miesto (fotoalbum).

  Všetkým ďakujeme za reprezentáciu školy, podali ste skvelé výkony!

 • Vitajte medzi nami!

  Reč je o prvákoch, ktorí boli 8. novembra imatrikulovaní. Slávnostné popoludnie otvorila pani riaditeľka Eva Červeňanová spolu so zástupcami školského parlamentu. Potom nasledovali programy jednotlivých prváckych tried, sľub a aktivity, ktoré si pre svojich mladších spolužiakov pripravili druháci. Po slávnostnom odovzdávaní imatrikulačných listov našim nováčikom nasledovala diskotéka, kde vládla výborná nálada (fotoalbum).

 • Pietna spomienka - návšteva cintorína a kostola Notre Dame

  Počas dušičkového obdobia začiatkom novembra už tradične sa študenti I. ročníkov SZŠ zúčastnili s katechétkou sr. Anežkou na prehliadke cintorína, kde sú pochované osobnosti, ako matka slovenského jazykovedca Ľudovíta Štúra - Anna Štúrová, jeho príbuzní a známi športovci - Pavol Demitra a Boris Sádecký. Po pietnej spomienke a zamyslení o zmysle života sme si ešte prehliadli krásny kostol (fotoalbum).

 • Zážitkové vyučovanie v Drážďanoch

  Žiaci tretieho ročníka z odboru zdravotnícky laborant absolvovali v dňoch 26. – 27. októbra zážitkové vyučovanie v Deutsches Hygiene-Museum. Navštívili stálu expozíciu pod názvom Človek ako dobrodružstvo. Na ploche okolo 2500 m2 mali možnosť obdivovať atraktívne exponáty (sklenené figuríny, voskové či anatomické modely), ale i mediálne inštalácie či moderné interaktívne prvky. Žiaci sa poučili, vyskúšali si a žasli, ako sľubovalo heslo výstavy. Zaujímavou bola pre nich aj výstava zameraná na ochranu lesa či samotné mesto Drážďany, ktoré spoznávali v čase osobného voľna. Ďakujeme TSK, že projekt, ktorého autorkou je vedúca odboru zdravotnícky laborant Erika Šedová, podporil a žiaci mohli za poznaním a zážitkami vycestovať do Drážďan (fotoalbum).

  (Vedúcou školskej akcie bola Mgr. Erika Šedová, pedagogický dozor: Mgr. Jana Hrnčárová a Ing. Jana Kitzingová.)

 • Burza práce a informácií

  26. októbra ste nás mohli stretnúť na Burze práce a informácií v Novom Meste nad Váhom a porozprávať sa s našimi žiakmi či učiteľmi, dozvedieť sa viac o možnostiach štúdia na našej škole. Bolo to zaujímavé dopoludnie, tešíme sa z vášho záujmu (fotoalbum).

 • Za históriou do Velehradu a do Modry

  Dva dni pred jesennými prázdninami vycestovali žiaci I. PS do Velehradu, kde navštívili Baziliku sv. Cyrila a Metoda či múzeum. Odtiaľ ich kroky smerovali do Modry. Tam si prezreli expozíciu sladkovodných rýb Živá voda a absolvovali prehliadku archeologického skanzenu, ktorý sa nachádza v lokalite pôvodného veľkomoravského osídlenia (fotoalbum). Príjemný zážitok z celého dňa umocnilo krásne, priam letné počasie.

  (Mgr.Zuzana Teplanová a sr. Anežka)

 • Zabojovali sme vo futsale chlapcov

  Vo štvrtok 19. októbra 2023 sa zúčastnil náš tím pod vedením p. Juraja Líšku v rámci Stredoškolských hier mládeže okresného kola vo futsale chlapcov (fotoalbum). Napriek tomu, že chlapci nepriniesli pohár, sú bohatší o skúsenosti v zdolávaní súperov v športe.

  Športu zdar!

 • Fyzika zážitkom

  Aj fyzika môže byť príjemným zážitkom. 18. októbra sa o tom presvedčili naši druháci z odboru masér a zubný asistent v Centre popularizácie fyziky v Martine, kde absolvovali hodinu fyziky zážitkovou a experimentálnou formou(fotoalbum).

 • Pomáhame dobrej veci

  12. októbra už po desiatykrát zorganizovali Kaufland v spolupráci so Slovenským Červeným krížom potravinovú zbierku. Dobrú vec treba podporiť, a preto sme neváhali a zapojili sa do zbierky ako dobrovoľníci.

 • Gaudeamus a Veľtrh práce v zdravotníctve

  Žiaci maturitných ročníkov riešia v tomto období okrem stužkovej slávnosti či maturitnej skúšky aj otázku, kam po ukončení strednej školy. Odpoveď na ňu sa vybrali hľadať aj na veľtrh vzdelávania Gaudeamus v Bratislave v dňoch 10. – 12. októbra.  Žiaci 4. FL si návštevu veľtrhu spríjemnili  aj kultúrou – navštívili SND a predstavenie Vojna a mier. Dievčatá zo 4. PS zase Veľtrh práce v zdravotníctve (fotoalbum).

 • Dni nezábudiek

  Záleží nám na duševnom zdraví, preto sme neváhali a podporili verejnú zbierku Dni nezábudiek.

 • Dobré vzťahy sú základ

  Aj preto si zástupcovia školského parlamentu pripravili aktivitu pre našich prvákov, ktorej cieľom bolo lepšie sa navzájom spoznať, podporiť vzájomnú dôveru a dobré vzťahy v kolektíve.

  Skvelá akcia, už sa tešíme na imatrikulácie, ktoré sa uskutočnia 8. novembra.

 • Prváci v knižnici

  Naši prváci už vedia, ako to funguje vo Verejnej knižnici Michala Rešetku v Trenčíne. Druhý októbrový týždeň absolvovali exkurziu so svojimi učiteľmi slovenského jazyka a literatúry. Pracovníčkam knižnice ďakujeme za milé prijatie, odborný výklad a sprevádzanie po priestoroch knižnice.

 • Biela pastelka

  Aj tento rok sme sa zapojili do verejnej zbierky Biela pastelka a podporili tak ľudí so zrakovým postihnutím. Ďakujeme našim dobrovoľníkom a všetkým, ktorí prispeli na dobrú vec.

 • Tretiaci absolvovali Kurz ochrany života a zdravia (KOŽAZ)

  V dňoch 18. - 22. septembra 2023 sa konal Kurz ochrany života a zdravia v  priestoroch rezortu Oliwa v Trenčianskej Teplej. Kurz prebehol v dvoch termínoch a zúčastnili sa ho všetky triedy tretích ročníkov. V prvom termíne, od 18. 09. do 20. 09. 2023 „ochraňovali život a zdravie“ žiaci III. ZL a III. ZUA., od 20.09. do 22. 09. 2023 ich  vystriedali žiaci z  III. FL, III. MAS a III. PS. Počasie bolo príjemné, mierny dážď v jeden deň nepokazil plánované zamestnania, ani náladu. Každý večer horela vatra, opekali sa špekačky a pre niektorých bola zábavná diskotéka (fotoalbum).

  Mgr. Juraj Líška, vedúci kurzu.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Stredná zdravotnícka škola Celestíny Šimurkovej v Trenčíne, Veľkomoravská 14, Trenčín
  Veľkomoravská 14, 911 34 Trenčín
 • informátor: +421 32 65198 11