Konzultačné hodiny Všeobecné informácie Linky pomoci pre študentov Schránka dôvery Kariérne poradenstvo Aktuality pre maturantov Vyplnenie prihlášky na VŠ

Cieľom kariérneho poradenstva je usmerniť kariérny rast študentov tak, aby sa po skončení stredoškolského, resp. ďalšieho štúdia dokázali čo najlepšie uplatniť na trhu práce.

Kariérne poradenstvo a služby spojené s výberom vysokoškolského štúdia a orientácie na trhu práce zabezpečuje výchovný poradca školy.

Služby výchovného poradcu v oblasti kariérneho poradenstva:

• individuálne konzultácie k orientácii na trhu práce po skončení stredoškolského štúdia,
  • konzultácie k výberu vhodného vysokoškolského štúdia a pomoc pri podávaní prihlášok,
  • organizácia prednášok a debát s odborníkmi z praxe v oblasti zamestnanosti a trhu práce.

Zoznam vysokých škôl a ich fakúlt pripravujúcich zdravotníckych pracovníkov v zdravotníckych študijných programoch si môžete pozrieť kliknutím TU.

Užitočné linky pre záujemcov o vysokoškolské štúdium:

Portál vysokých škôl – 34 vysokých škôl, 117 fakúlt, 4469 študijných programov na jednom mieste.

www.portalvs.sk

VysokeSkoly.sk – 144 škôl, odkazy na užitočné rady pre maturantov  k prijímacím skúškam, maturitné otázky z 15 predmetov + test, ktorý poradí, čo študovať ďalej.

www.vysokeskoly.sk

Trendy práce – portál s informáciami o tom, ako sa absolventi študijných odborov SŠ a študijných programov VŠ uplatňujú na trhu práce a ako sú finančne ohodnotení.

www.trendyprace.sk

VysokeSkoly.cz – 204 vysokých škôl + informácie o SCIO testoch s ukážkami

www.vysokeskoly.cz

SCIO.sk - informácie o národných porovnávacích skúškach, ktoré doplňujú, alebo nahradzujú prijímacie skúšky na desiatky vysokých škôl v Českej Republike a na Slovensku.

www.scio.sk

www.scio.cz

Dôležité:

Termíny SCIO testov pre školský rok 2022/2023 sú už zverejnené na webe.