Konzultačné hodiny Všeobecné informácie Linky pomoci pre študentov Schránka dôvery Kariérne poradenstvo Aktuality pre maturantov Vyplnenie prihlášky na VŠ

Schránka dôvery

Schránka dôvery – priestor, v ktorom sa môžeš zdôveriť s čímkoľvek.

Každý problém je riešiteľný, ak ho chceme riešiť. Tu sa Ti ponúka možnosť, podpora aj istota, že je tu niekto, kto je ochotný práve Tvoje starosti aj radosti zdieľať, pomôcť a dospieť k riešeniu.

Schránka dôvery je tu PRE TEBA!

• Potrebuješ pomôcť?
  • Zdôver sa so všetkým, čo ťa trápi a teší.
  • Napíš, čo ti na škole vadí a čo by si chcel zmeniť.
  • Ak máš nejaký nápad na zmenu, alebo chceš upozorniť na nejaký problém, vhoď svoj odkaz.

Na čo slúži schránka dôvery?
Môžete sa jej kedykoľvek zdôveriť. Schránka je venovaná všetkým, ktorí majú a hlavne chcú niečo povedať, ktorí hľadajú odpovede na svoje nezodpovedané otázky.

Kde nájdeš schránku dôvery?
Na stene na prízemí oproti bufetu, schovanú v zádverí. Všimneš si ju pri odchode z jedálne.

Kto bude čítať tvoje odkazy?
Výchovná poradkyňa školy a samozrejme ten, komu bude odkaz adresovaný.

Má schránka dôvery podmienky?
Áno! Rieši všetky slušné odkazy.

Má schránka dôvery pravidlá?

Áno, schránka dôvery sa riadi týmito pravidlami:

1. Svoje nápady, výzvy, pripomienky, kritiku či pochvalu, sťažnosť, problém, jednoducho všetko, čo ťa trápi, napíš na papier a vhoď do schránky. Možno pomôžeš vyriešiť problém aj niekomu, koho trápi niečo podobné.
  2. Odkaz môže byť podpísaný, ale aj anonymný.
  3. Pre jednoduchšie riešenie a doručenie odpovede môžeš uviesť na seba kontakt, alebo číslo skrinky v suteréne, kam dostaneš svoju odpoveď. Do anonymných odkazov napíš aspoň znak alebo heslo.
  4. Odpovede budú zverejnené na nástenke pri schránke dôvery a na stránke školy v sekcii výchovného poradcu. Záležitosti zasahujúce do intímnosti sa zverejňovať nebudú, nakoľko by to bolo neetické a zasahujúce do súkromia jednotlivca. Budú riešené diskrétne a to, čo je v listoch, sa nikto iný nedozvie!
  5. Do odkazu tiež môžeš napísať, komu je určený (ak si žiadaš konkrétnu odpoveď od p. riaditeľky školy, od p. zástupkýň, od jednotlivých vyučujúcich…).

Odkazy preberá výchovná poradkyňa školy a podľa potreby posúva ďalej do správnych rúk.