Denné štúdium 2024/2025 Externé štúdium 2024/2025 Denné štúdium 2025/2026 Promo video školy

V školskom roku 2024/2025 otvára Stredná zdravotnícka škola C. Šimurkovej v Trenčíne

učebný odbor SANITÁR,

v ktorom bude vzdelávanie prebiehať externou formou.

Organizácia štúdia: dvakrát do týždňa; jeden deň bude v popoludňajších hodinách (od 12.30 hod.)

venovaný teoretickej výučbe v budove školy, v druhý deň bude

prebiehať prax vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne (od 7.00 hod.)

Dĺžka štúdia: 1 rok

Ukončenie štúdia: záverečnou skúškou

Pokyny pre uchádzačov:

1. Termín doručenia prihlášky riaditeľke Strednej zdravotníckej školy C. Šimurkovej v Trenčíne je do 31. mája 2024.

2. Na prihláške je nevyhnutné uviesť telefonický kontakt, presnú adresu uchádzača, prípadne mailovú adresu.

3. K prihláške je potrebné priložiť overenú kópiu dokladu o ukončení strednej školy (maturitné vysvedčenie, výučný list).

4. Potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti dáva priamo na prihlášku všeobecný lekár pre dospelých (obvodný lekár).

5. Uchádzač, ktorý má záujem o štúdium v učebnom odbore SANITÁR nemusí pracovať v zdravotníckom zariadení a môže študovať aj bez súhlasu zamestnávateľa.

6. Prijímacia skúška pozostáva z testu:

1. zo slovenského jazyka (čítanie s porozumením, pravopisné cvičenie, tvorenie slov, slovná zásoba a slovné druhy)

2. z biológie (ľudské telo, 7. ročník ZŠ)

Kritériá budú zverejnené v zákonnej lehote.