O nás Redakčná rada Naše úspechy Aktuálne číslo Archív Kontaktujte nás

Štúrovo pero

Na súťaži Štúrovo pero nemôže Cellula chýbať. Každý rok netrpezlivo čakáme na pozvánku a koncom  apríla vyrážame do Zvolena, aby sme sa na najväčšej žurnalistickej akcii stredoškolských a vysokoškolských časopisov dozvedeli, čo robíme dobre, ako sa zlepšiť, zažili nové dobrodružstvá, našli si nových kamarátov, ktorí majú radi slovo ako my. Práve vďaka Štúrovmu peru sme tam, kde sme. Inšpirujeme nás, učí, robí nás vnímavejšími, kritickými, povzbudzuje, motivuje.

Veľkú radosť máme z ocenení, ktoré sme si odtiaľ za tieto roky priniesli:

Štúrovo pero 2015 a 2016 – 2. miesto + Prémiová cena od kníhkupectva Martinus za pravidelnú rubriku Zo sveta kníh

Štúrovo pero 2014 – 3. miesto

Štúrovo pero 2013 a 2012 – Cena Markízy 1. stupňa +  cena Návšteva Európskeho parlamentu

Štúrovo pero 2011 a 2009 – Cena Markízy 3. stupňa

Štúrovo pero 2010 – Cena Markízy 2. stupňa

V rámci súťaže Štúrovo pero sú oceňovaní aj pedagógovia, ktorí spolupracujú pri tvorbe školského časopisu.

V roku 2006 získala ocenenie za významný prínos k rozvoju študentskej tlače a pedagogický nadhľad PhDr. Mária Pelechová, vďaka ktorej časopis Cellula na našej zdravotke vychádza. Cenu udelilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

V roku 2012 bola ocenená Katedrou žurnalistiky FiF UK Bratislava (v tomto roku rezort školstva nespolupracoval so súťažou Štúrovo pero) za dlhoročnú ústretovú a kreatívnu spoluprácu pri tvorbe školského periodika Mgr. Marcela Matusová.

Žurnálový stetoskop

(celoslovenská súťaž časopisov stredných zdravotníckych škôl)

Ostatné dva ročníky súťaže sme organizovali my (s podporou Asociácie stredných zdravotníckych škôl a Trenčianskeho samosprávneho kraja). V roku 2018 sa súťaž uskutoční v Poprade na tunajšej SZŠ, ktorú zastupoval časopis Fonendoskop.

rok 2016  Žurnálový stetoskop (Trenčín) – 1. miesto

rok 2014  Žurnálový stetoskop (Trenčín) – 1. miesto

rok 2012 Žurnálový stetoskop (Trnava) – 1. miesto

rok 2010 Žurnálový stetoskop (Nové Zámky) – 2. miesto