• S vianočným obdobím sa spája zbierka Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? Vďaka aktivite školského parlamentu sa do tohto ušľachtilého projektu zapojíme už po tretíkrát aj my. Balíčky môžete nosiť od 29.11. do 5.12.2022 v pracovných dňoch do školskej knižnice (v čase od 7.30 do 14.00 hod.). Všetky informácie nájdete na https://www.kolkolasky.sk/

• V piatok dňa 25.11.2022 sa uskutočnilo školské kolo olympiády v anglickom jazyku v kategórii 2D, v ktorom si naši najlepší študenti otestovali svoje písomné a komunikačné zručnosti.

Prvú časť súťaže tvoril písomný test zameraný na preverovanie vedomostí z gramatiky a slovnej zásoby, a taktiež testovanie zručností čítania a počúvania s porozumením. Druhá časť testovala úroveň komunikačných zručností jazyka.

1. miesto - Viktória Puková, III.ZUA

2. miesto - Filip Škára, III.ZL

3. miesto - Tereza Onderová, III.ZL

• „Všetko, čo robíme, je iba kvapkou v mori, ale keby sme to nerobili, tá kvapka by tam chýbala.“

Citát Matky Terezy, ktorý vystihol výnimočnú akciu žiakov IV.ZUA, ktorí spolu s VO navštívili DSS v Adamovských Kochanovciach s cieľom pomôcť v oblasti ústneho zdravia. Čo priniesli hendikepovaným dospelým klientom a o čo bohatší odišli, sa dozviete v príspevku https://youtu.be/VWf4d3Y4MRY.

• 16. novembra 2022 sme si formou prednášok a pripnutím purpurovej stužky pripomenuli Svetový deň predčasne narodených detí. Po prvýkrát sme zorganizovali aj zbierku oblečenia pre predčasniatka, ktoré sme odovzdali na Neonatologickom oddelení FN v Trenčíne. Všetkým, ktorí túto peknú myšlienku podporili a do zbierky sa zapojili, ďakujeme. Veríme, že sa z nej stane tradícia. Fotografie zo Svetového dňa predčasne narodených detí si môžete pozrieť vo fotogalérii.

Za zogranizovanie zbierky ďakujeme PhDr. Marcele Štefánikovej (koordinátorke Výchovy k manželstvu a rodičovstvu) a členom školského parlamentu.

• Jesenné obdobie sa na našej škole vždy spájalo s imatrikuláciami prvákov. Sme radi, že sa po dvoch rokoch nútenej prestávky mohli opäť uskutočniť. 15. novembra 2022 sme imatrikulačnou slávnosťou oficiálne prijali do našej zdravotníckej rodiny žiakov prvých ročníkov. Fotografie z imatrikulacií si môžete pozrieť vo fotogalérii.

Za túto skvelú akciu a jej zorganizovanie patrí veľká vďaka školskému parlamentu.

• Dňa 7.11. 2022 žiaci a žiačky II.ZUA pripravili pre všetkých v škole prísun zdravých vitamínov. Ovocie a zeleninu prichystali, naaranžovali a rozdávali cez veľkú prestávku. S ponukou začali u p.riaditeľky, pohostili p. zástupkyne, pokračovali v zborovni, v triedach a na chodbách školy (fotoalbum). Akcia sa vydarila, ďakujeme.

• Fascinujú vás liečivé rastliny a sila prírody ukrytá v nich? Chcete vedieť, ako si správne pripraviť čaj z liečivých bylín v súlade s najnovšími poznatkami vedy? Máme pre vás skvelý tip. Knihu Atlas rastlinných liekov nielen pre farmaceutov, ktorej autorom je náš vyučujúci PharmDr. Miroslav Peciar a spoluautormi sú Matej Gajdoš a Benjamín Šmehýl.

Publikácia bola slávnostne uvedená do života 26. októbra 2022 v lekárni Biela sova v Trenčianskych Tepliciach (fotoalbum). Záštitu nad podujatím prevzal Minister zdravotníctva SR a naša škola.

• Strhujúci príbeh zmanipulovaných procesov spracovaných v divadelnej hre Salemské bosorky v podaní známych protagonistov si zažili štvrtáci zo IV. FL, IV. PSA a IV. PSB dňa 26. 10. 2022 v novej budove SND v Bratislave. Hra im zároveň otvorila množstvo nevypovedaných otázok spojených s dobou, ktorú prežívajú.

Z divadla odchádzali so silným umeleckým zážitkom a s chuťou sa tam niekedy vrátiť!

• Naši druháci z odboru masér a zubný asistent mali možnosť 26. októbra 2022 zažiť fyziku inak. Vďaka známemu popularizátorovi fyziky Jozefovi Beňuškovi, za ktorým vycestovali do Centra popularizácie fyziky pri Gymnáziu Viliama Paulínyho Tótha v Martine, im deväťdesiat minút plných fyzikálnych experimentov a výziev ubehlo veľmi rýchlo (fotoalbum).

• Už po deviatykrát zorganizoval obchodný reťazec Kaufland v spolupráci s SČK pri príležitosti Svetového dňa výživy zbierku Pomáhame potravinami. Ako dobrovoľníčky sa do zbierky aktívne zapojili aj žiačky našej školy - Karin Grafová, Alexandra Martonová z 3. ZL a Karin Barišová a Dominika Ježíková z 3. PS. Ďakujeme!

Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte, prosím

Pondelok 5. 12. 2022